Narodziny dziecka to dla wielu osób największy cud świata. Każdy rodzic wie, jak wzruszająca jest chwila, kiedy po raz pierwszy słyszy płacz niemowlęcia. Z wielką radością towarzyszymy przy narodzinach około 1400-1600 noworodków rocznie. Kobiety z Warmii i Mazur wybierają Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie ze względu na fachową i troskliwą opiekę, którą zapewniają lekarze oraz wyspecjalizowane położne. Głównym celem, który przyświeca personelowi medycznemu jest bezpieczeństwo matki i dziecka. Mamy bardzo dobrze wykształconą obsadę lekarską i personel średni. Przez całą dobę dyżurują dwaj lekarze ginekolodzy z drugim stopniem specjalizacji, neonatolog i anestezjolog, którzy sprawują opiekę nad pacjentkami i nadzorują przebieg porodów. Dodatkowo dyżuruje u nas kardiolog i radiolog USG. Wyposażenie oddziałów w specjalistyczny sprzęt oraz baza diagnostyczna szpitala (Laboratorium, Pracownia Radiologiczna, Punkt Krwiodawstwa) zwiększa komfort bezpieczeństwa pacjentów.