Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie

  • Start
  • Położnictwo
  • Oddział Położniczy | Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie(current)

Oddział Położniczy mieści się na parterze budynku B.

Do dyspozycji pacjentek mamy 9 sal, które zostały wyremontowane i urządzone zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Każda z nich jest indywidualnie zaprojektowana, przystosowana do opieki matki i dziecka. Motywem przewodnim aranżacji są miękkie, przyjazne kształty kwiatów, kobieca różowo – liliowa kolorystyka. Salom przypisano też nazwy kwiatów tak by pacjentki nie leżały na “jedynce” czy “dwójce” tylko na “liliowej” czy tulipanowej” co stwarza przyjemną atmosferę oddziału. Taki pomysł wprowadzenia odmiennego od tradycyjnego wystroju sal szpitalnych powstał po rozmowach z pacjentkami. Te pierwsze dni po porodzie spędzają w salach choć trochę przypominających dom, dlatego zamiast białych są one kolorowe.

Z myślą o naszych pacjentkach na oddziale położniczym maksymalna ilość łóżek w salach została ograniczona do trzech. Posiadamy też sale pojedyncze i dwuosobowe. Sprzyja to atmosferze intymności i prywatności jaka potrzebna jest w pierwszych chwilach po porodzie. Pacjentki trafiające na oddział otoczone są troskliwą opieką. Na każdym dyżurze do ich dyspozycji są położne i lekarze, których pomoc, uśmiech i rzetelność pomagają zmęczonym mamom w pierwszych godzinach po porodzie. Personel odpowiedzialny za pacjentki jest doświadczony, wyrozumiały i chętnie udziela odpowiedzi na nurtujące pytania, pomaga w nauce stresujących czynności takich jak: kąpiele, pielęgnacja pępka, przystawianie dziecka do piersi itp. Zgodnie z ogólnoświatowym trendem proponujemy pacjentkom karmienie piersią, które przyczynia się od pierwszych chwil życia do wytworzenia nierozerwalnej więzi emocjonalnej matki z dzieckiem.

Nasi lekarze specjaliści i położne są otwarci na nowości, przechodzą wiele szkoleń i chętnie dzielą się swoją wiedzą z pacjentkami. Do wszystkich matek podchodzimy indywidualnie, nie popadamy w utarte schematy postępowań przez co stwarzamy wyjątkowo rodzinną atmosferę.